Субота, 20.04.2024, 14:12
Дошкільна освіта

 Каталог статей

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [5]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Через красу до творчості

Через красу до творчості.

Під естетичною освітою треба розуміти

не викладання якогось спрощеного дитячого мистецтва,

а систематичний розвиток органів відчуття і творчих здібностей,

 що розширює можливість насолоджуватися красою і створювати її.

Б.М.Неменський

Творчий характер педагогічної професії визначається високою  соціальною значущістю та неповторністю її продукту – сформованою особистістю вихователя. Вихователь – людина - художник у світі освіти.

 Майбутній  педагог  має  збагачуватися  власним  культурно - естетичним досвідом, виявляти  активність,  прагнути до  творчого  самовираження.

   В Запорізькому педагогічному коледжі забезпечується підготовка молодшого спеціаліста в галузі дошкільного виховання в напрямку художньо-педагогічної підготовки  з урахуванням видів професійної діяльності за якими будуть працювати майбутні фахівці дошкільної освіти.

  Спеціальні навчальні дисципліни є складником  циклу професійної та практичної підготовки  вихователя дошкільного закладу з додатковою кваліфікацією ,,Керівник образотворчої діяльності в дошкільному закладі’’

Особлива увага приділяється диференціаціїї, індивідуалізації, варіативності навчального процесу, створюються умови для творчого та професійного зростання студентів, з цією метою варіюються форми практичних занять: ігри, вечори розваг, проектний та конкурсний типи  заняття з елементами музейної педагогіки, моделювання міні-занять з зображувальної діяльності.

           Сферою набуття практичних навичок педагогічної праці є створені нами театри-студії:,,Моди’’, ,,Фарби’’, ,,Народна іграшка”  (керівник -  викладач-методист вищої категорії   Л.А. Чуйкіна).



                                                                                         

Таланти студентів  розквітають  буйним цвітом в  сукнях з незвичайних матеріалів (целофану, дисків, паперу) в створеному  Театрі-студії.  Усе бездоганно -  від зачісок, makе up, body art , ходи Королеви-Пензилівни  і  її помічниць – фарб до хороводу народних іграшок. Все оживає як в казці: пензлик, фарби, народні іграшки, адже вони  мають  свій характер, настрій,почуття.

Окрім навчання   налагоджене постійне спілкування студентів з професійними художниками, народними майстрами, через проведення майстрів-класів, екскурсії до музеїв, центрів  декоративного розпису Петриківки та національного музею українського гончарства в Опішному. Під час екскурсій студенти дізнаються про історію видів декоративно-прикладного мистецтва: від його зародження і до сучасного стану, беруть участь у майстер-класах: розписах власних невеличких «шедеврів» та створених  власноруч глиняних виробів на гончарному крузі.


                                                                             


Зусиллями викладачів студентам прищеплюють уміння творити.  До нас приходять школярі, а йдуть сформовані особистості, які знайшли  свій індивідуальний стиль в творчості майбутнього вихователя та вміння самовдосконалюватись .

Категорія: Мої статті | Додав: Lusitte58 (23.11.2009)
Переглядів: 1028 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: